O nás

Viac ako 14 rokov vám prinášame
férový internet aj telku

Firma KONFER net bola založená začiatkom roku 2004 s cieľom poskytovať obyvateľom a firmám južného regiónu Slovenska spoľahlivé sprostredkovanie prístupu do medzinárodnej siete Internet za prijateľnú cenu.

V súčastnosti pokryvame viac ako 140 miest a obcí.

Od mája 2010 je poločnosť KONFER net pripojená do peeringového centra SIX, ktoré umožňuje vzájomné sprístupnenie infraštruktúry poskytovateľov služieb internetu s rýchlosťou až n x 10 Gb/s. Hlavnou výhodou tohto pripojenia je priame prepojenie s inými operátormi a pre našich klientov z toho vyplýva rýchlejší, stabilnejší prístup k dátam a webovým stránkam, ktoré sú prevádzkované na serveroch iných operátorov.

Koncom roka 2012 firma KONFER net a KONFER networks začala rozsiahlu výstavbu televíznych vysielačov v regióne južného Slovenska, ktoré prinesú do miest a menších obcí služby vysokorýchlostného internetu a digitálnej televízie.

To všetko bez potreby prístupu ku káblovej alebo optickej sieti.

Tieto služby budú poskytované pod názvom „Vzdušná optika“ alebo „12G Internet“.

Získali sme CISCO certifikát

Certifikát so špecializáciou na segment malých a stredných podnikov je platný. Našim zákazníkom garantuje, že sme schopní navrhovať a realizovať riešenia postavené na technológiách spoločnosti Cisco v oblasti sieťových, bezpečnostných a hlasových riešení.